لمینت سرامیکی دندان

راهنمای جامع لمینت سرامیکی دندان | انواع، روشها | قیمت و سوالات

چکیده مطلب

امروزه روشهای بسیاری برای ایجاد یک لبخند زیبا وجود دارند که افراد زیادی به دنبال آن هستند؟ آیا شما هم دنبال روشی مناسب برای رفع نقص‌های ظاهری دندان‌هایتان می‌باشید؟
در رابطه با لمینت سرامیکی دندان چه می‌دانید؟ آیا این روش گزینه مناسبی برای شما می‌باشد؟
معایب و مزایای آن کدام اند؟ این روش چگونه انجام می‌شود؟ آیا آسیبی به دندان‌های طبیعی وارد می‌کند؟ ماندگاری آن چقدر است؟ چه هزینه ای باید بابت لمینت دندان پرداخت کرد؟
در این مقاله موثر با دکتر جوادیان همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را در رابطه با لمینت دندان به دست آورید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یا ونیر پرسلن (Dental porcelain) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز هر فرد، توسط مواد رنگی دندان طراحی می‌شود. این پوسته‌ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه، طول و بهبود ظاهر دندان به سطح جلوی دندانها متصل می‌شوند. پرسلن به صورت ورقه ورقه و از لایه‌های مختلف ظریف چینی ساخته شده که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبناک جایگزین می‌شود. برخلاف تصورات عمومی، برای ساخت لمینت پرسلن، با توجه به نیاز بیمار و تشخیص دندانپزشک، در برخی مواقع باید بخشی از مینای دندان تراشیده شود و گاهی اوقات نیز، نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک خاص، فقط برخی از نیازهای آماده سازی برای تعبیه لمینت‌ها بدون آسیب رساندن به دندان‌های طبیعی محدود می‌شود. علاوه بر جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و اتصال صحیح و قوی دندان‌های طبیعی و لمینت پرسلن ضروری است.

تصاویر لمینت دندان در کلینیک دکتر جوادیان

کاندیدای مناسب لمینت دندان

به طور معمول تمام افرادی که قصد ترمیم و اصلاح نقص‌های دندانی خود را دارند، می‌توانند از روش‌های زیبایی دندانپزشکی مانند لمینت دندان استفاده داشته باشند. ونیر پرسلن می‌تواند بسیاری از نقص‌های دندانی مانند ترک خوردگی و یا تغییر رنگ دندانها را اصلاح نماید. برای اینکه متوجه شوید که آیا لمینت دندان برای شما مناسب است و یا خیر، با کلینیک دندانپزشکی دکتر جوادیان تماس گرفته و وقتی را برای مشاوره با دندانپزشک متخصص تنظیم نمایید.

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

این روش می‌تواند مزیت‌ها و فوایدی به همراه داشته باشد که در ادامه به مزایای لمینت دندان اشاره خواهیم کرد:

 1. با اصلاح بسیاری از مشکلات دندانی، می‌تواند طرح لبخند بی نظیری را برای شما به ارمغان بیاورد.
 2. روکش لمینت دندان از نظر ظاهری به مینای دندان شباهت دارد، بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد.
 3. این روش درمانی زیبایی، می‌تواند نوعی راه حل طولانی در نظر گرفته شود. در صورت اینکه به توصیه‌های دندانپزشک خود به درستی عمل کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید، لمینت دندان می‌تواند تا حدود 10 سال نیز دوام داشته باشد.
 4. بعضی از درمان‌های دندانپزشکی مانند ایمپلنت و یا ارتودنسی، روند درمان طولانی دارند. اما لمینت دندان تنها به دو جلسه درمان نیازمند است. در یک جلسه اقدامات آماده سازی و در جلسه بعدی، نصب لمینت دندان صورت می‌گیرد.
 5. لمینت دندان یک روش کم تهاجمی محسوب می‌گردد و سبب آسیب رسیدن به دندانها نمی‌شود.
 6. اگر نکات مراقبتی از لمینت دندان را به درستی انجام دهید، لمینت در برابر رنگ پذیری بسیار مقاوم است.
 7. نصب لمینت دندان دوره ریکاوری نداشته و بعد از قرار گرفتن لمینت روی دندان‌هایتان، می‌توانید از زیبایی آن لذت ببرید.

مزایای لمینت لومینیرز دندان

لومینیرز، ساختار نازکی است که جنس آن از ونیر پرسلن می‌باشد. این نوع لمینت بدون اینکه به تراش دندان نیاز داشته باشد، به رفع نقص‌های ظاهری دندان می‌پردازد. به همین دلیل برگشت پذیر بوده و می‌توان آن را از روی دندان برداشت. با وجود اینکه ضخامت بسیار اندکی دارد، اما مقاومت آن بسیار بالا می‌باشد. در ادامه شما را با مزیت‌ها و فواید لمینت لومینیرز دندان، آشما می‌نماییم:

 1. لومینیرز نازک‌تر از روکش لمینت سرامیکی می‌باشد.
 2. لمینت لومینیزر دندان نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد که به همین دلیل کاملا غیر تهاجمی می‌باشد.
 3. به دلیل عدم نیاز به تراشیده شدن دندان، هیچگونه درد و حساسیتی برای دندانها ایجاد نمی‌کنند.
 4. لمینت لومینیرز دندان با مراقبت و نگهداری، می‌تواند تا 15 سال ماندگاری داشته باشد.

تاثیر لمینت سرامیکی دندان بر چهره

تاثیر لمینت دندان بر چهره

همواره برای تمام افرادی که قصد انجام لمینت سرامیکی دندان را دارند، این سوال پیش می‌آید که بعد از نصب لمینت روی دندان‌های خود، چهره آنها چه تغییری می‌کند و آیا این تغییر برای آنها مثبت است و یا منفی؟ برای اینکه پاسخ این سوال را متوجه شوید، باید در ابتدا بدانید که چه تعداد از دندانهای شما به لمینت نیاز دارد. بدین منظور باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. دندانپزشک متخصص و با تجربه با بررسی عکس‌های رادیولوژی مربوطه می‌تواند در رابطه با تغییرات چهره شما بعد از نصب لمینت دندان، مشاوره‌های سودمندی به شما دهد.

سن لمینت دندان

یکی از مواردی که امروزه وجود دارد، استقبال و تمایل نوجوانان در سن پایین به انجام روش‌های زیبایی مانند لمینت دندان می‌باشد. اما اینکه چه سنی برای لمینت کردن دندان مناسب است، شاید سوال بسیاری از والدین این افراد باشد. برای این کار باید به متخصص مربوطه مراجعه شود تا او تشخیص دهد که آیا لزومی به انجام لمینت دندان وجود دارد و یا خیر. معمولا دندانپزشک متخصص، لمینت دندان را برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌کند. زیرا تا این سن، رشد استخوان فک همچنان ادامه داشته و موقعیت فک و دندانها در حال تغییر است. اگر نوجوانی دارای مشکلات جزئی زیبایی دندان مانند ترک خوردگی باشد و قصد رفع آن را داشته باشد، باید از دیگر روشهای زیبایی دندان استفاده کند، اما این به معنای این نیست که در آینده قادر به استفاده از لمینت دندان نخواهد بود، بلکه بعد از اتمام رشد فک می‌تواند دندان‌های خود را لمینت کند.

بهترین سن لمینت دندان

برای لمینت سرامیکی دندان که یک روش زیبایی دندان است، بهترین سن مطرح نمی‌باشد. در واقع حداقل سنی برای این کار وجود دارد که برای خانم‌ها حدود 16 سالگی و برای آقایان حدود 18 سالگی می‌باشد. با این وجود، سن یک قانون کلی است، اما شرایط فردی هر بیمار می‌تواند سبب تغییرات این قانون شود که تشخیص آن با دندانپزشک متخصص می‌باشد.

هزینه لمینت دندان

اگر شما هم قصد انجام لمینت دندان را دارید، قطعا هزینه آن ذهن شما را به خود مشغول کرده است. هزینه هر روش درمانی با توجه به اهداف خاص آن درمان تعیین می‌گردند. موارد متعددی از جمله تعداد واحد دندانی تحت درمان، نیاز به درمان‌های جانبی یا عدم نیاز به آنها، برند لمینت و ... همگی از مواردی می‌باشند که قیمت لمینت دندان این روش زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای اینکه اطلاعات کافی درباره هزینه آن به دست آورید، با کلینیک دندانپزشکی دکتر جوادیان تماس بگیرید.

چرا هزینه لمینت دندان زیاد است؟

زمانی که صحبت از قیمت بالای لمینت دندان می‌شود، موارد متعددی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم، در نظر گرفته می‌شوند. همچنین باید توجه شود که نصب لمینت روی دندانها به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. مورد دیگر به دلیل اینکه بیمه تعرفه ای را برای لمینت دندان پرداخت نمی‌کند، سبب بالا بودن هزینه لمینت دندان می‌شوند.

طول عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان در صورت رعایت نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان می‌تواند طول عمر و ماندگاری بسیار بالا و تا حدود 20 سال داشته باشد. این ماندگاری چیزی حدود دو برابر کامپوزیت دندان می‌باشد. موارد زیر برای افزایش طول عمر لمینت دندان، می‌توانند به شما کمک کنند:

 1. در قدم اول، درمان خود را به دست دندانپزشک متخصص بسپارید.
 2. بهداشت دهان و دندان خود را جدی بگیرید و به طور صحیح و منظم مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده نمایید.
 3. هر چند وقت یک بار برای چکاپ دندان‌های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه داشته باشید.
 4. استفاده ابزاری از دندان‌های خود نداشته باشید. به عنوان مثال، با دندان‌های خود درب قوطی باز نکنید.
 5. مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگی را کاهش دهید و در صورت مصرف، حتما دهان خود را با آب بشویید.

موارد کاربرد لمینت دندان

لمینت دندان می‌تواند در موارد متعددی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار بگیرد که در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. ایجاد طرح لبخندی زیبا
 2. ترمیم دندان ترک خورده و یا شکسته
 3. ترمیم دندان لب پر شده
 4. بستن فاصله بین دندانها
 5. هموار کردن دندانها و هم اندازه کردن آنها
 6. اصلاح دندانهای ساییده شده
 7. سفید کردن دندانها
 8. رفع به هم ریختگی‌های جزئی دندانها

بهترین متخصص لمینت دندان

همان‌طور که قطعا در فضای مجازی مشاهده کردید، موارد بسیار زیادی در زمینه دندانپزشکی زیبایی که از رایج‌ترین خدمات آن، کامپوزیت، ایمپلنت و لمینت دندان می‌باشد، وجود دارد. البته این نکته حائز اهمیت است که ایمپلنت دندان علاوه بر داشتن جنبه زیبایی یک روش درمانی موثر محسوب می‌گردد. باید این نکته را توجه کنید که برای انجام هر کدام از این خدمات باید نزد متخصص آن رفته و درمان را به دست متخصص مربوطه بسپارید. شما باید دندانپزشکی را بیابید که در زمینه کاری خود تجربه کافی داشته باشد و در واقع شما بتوانید با دیدن نمونه کارهای زیبایی او، اطمینان حاصل را بیابید. باید مطمئن شوید که دندانپزشک مورد نظر شما دوره‌های بالاتر از دندانپزشکی عمومی را پشت سر گذاشته باشد. اگر خدمات دندانپزشکی خود را به دست متخصص بسپارید، می‌توانید نتیجه درمانی مورد پسند خود را بدون بروز هیچگونه مشکلی به دست آورید.

عوامل موثر بر رنگ لمینت دندان

لمینت دندان دارای رنگ‌های بسیار متفاوتی می‌باشد که با توجه به موارد متعددی از جمله جنسیت، سن، رنگ دندانهای دیگر، رنگ پوست و دیگر موارد، با سلیقه بیمار و مشورت دندانپزشک انتخاب می‌گردد. توجه کردن به تمامی این موارد، می‌تواند سبب شود تا بهترین انتخاب برای این درمان صورت گیرد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که لمینت دندان دچار تغییر رنگ نمی‌شود، اما در صورت اینکه بهداشت دهان و دندان به درستی انجام نشود و بیمار توصیه‌های مراقبتی را به خوبی انجام ندهد، با تغییر رنگ دندان‌های زیری، این تغییر در زیر لمینت دندان نیز مشخص خواهد بود. به همین جهت بهتر است تا در ابتدای درمان و برای انتخاب رنگ لمینت، نهایت دقت را داشته باشید و با دندانپزشک متخصص و متبحر در این زمینه مشورت داشته باشید. یکی از جزئیاتی که به رنگ دندان‌های طبیعی مربوط می‌شود، وجود شیشه ای بودن و یا شفافیت لبه دندانها است. به طوری که رنگ‌های سفید و خاکستری در کنار هم، سبب ایجاد نقشی خاص شده اند که با دقت بسیار بالا متوجه آن خواهید شد. به همین دلیل برای شباهت داشتن درمان‌های زیبایی به دندانهای طبیعی، این حالت مد نظر قرار داده می‌شود که البته مواردی مانند سلیقه بیمار، میزان سایش لبه دندان و نوع تماس دندانها، از فاکتورهایی می‌باشند که رنگ لمینت را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

انواع لمینت دندان

روکش‌های لمینت دندان در دو نوع کلی دسته بندی می‌شوند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. لمینت دندان سرامیکی

  این نوع لمینت به صورت سفارشی از جنس سرامیک در لابراتوار دندانسازی و با کیفیتی بسیار بالا ساخته می‌شود. لمینت سرامیکی، همانند مینای دندان تا حدودی شفاف و روشن بوده و به همین دلیل ظاهری طبیعی و یکدست ایجاد می‌کند. لمینت سرامیکی دوام بالایی دارد و با مراقبت‌های لازم تا حدود 20 سال ماندگاری دارد. با این وجود هزینه آن کمی بالاتر است. نصب لمینت سرامیکی به دو جلسه درمانی نیاز دارد، اما نتیجه بی نظیر کار ارزش وقت و هزینه را خواهد داشت.
 2. لمینت دندان کامپوزیتی

  در لمینت کامپوزیتی، دندانپزشک ماده رزین کامپوزیت را روی دندان قرار می‌دهد تا روکشی که در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شود را روی آن بگذارد. لمینت کامپوزیتی نیازی به آماده شدن سطح دندان و تراشیدن مینای دندان ندارد. به همین دلیل در یک جلسه انجام شده و هزینه ای کمتر از لمینت سرامیکی دارند. با این حال در برابر رنگ پذیری مقاومت کمتری از نوع سرامیکی دارند.

انواع لمینت دندان بر اساس اجزای سازنده

لمینت‌های دندان در لابراتوارهای دندانسازی و به صورت تخصصی برای هر فرد ساخته می‌شوند و از نظر اجزای سازنده دارای دسته بندی‌های زیر می‌باشند:

 1. سرامیک توده ای

  سرامیک‌های توده ای به گونه ای ساخته می‌شوند که شباهت زیادی به دندان‌های طبیعی داشته باشند. این نوع لمینت‌ها دارای زیبایی زیادی هستند، اما دوام آنها به اندازه روکش‌های فشرده نمی‌باشد.
 2. سرامیک‌های فشرده

  این نوع لمینت‌ها ضخامتی بیش از انواع دیگر خود دارند و ساخت آنها نیز بسیار راحت‌تر است. بالا بودن ضخامت لمینت‌های فشرده سبب می‌شود تا دوام و استحکام بسیار زیادی داشته باشند. از طرفی دیگر، به دلیل وجود این ضخامت، دندانپزشک متخصص برای نصب آنها روی دندان‌های بیمار، باید دستکاری‌های بیشتری انجام دهد.
 3. دی سیلیکات لیتیوم

  فناوری ساخت دی سیلیکات لیتیوم، سبب می‌شود تا قدرت و استحکام بسیار بالایی داشته باشند. این نوع لمینت‌ها معمولا می‌توانند برای افرادی که دچار دندان قروچه هستند، مناسب باشند، زیرا طراحی آنها به صورتی است که با سایش دندانها به راحتی دچار آسیب نمی‌شوند.
 4. زیرکونیا

  این نوع لمینت نیز استحکام بسیار بالایی داشته و می‌تواند سبب کمک به استحکام دندانهای ضعیف نیز گردد. موادی که در ساخت این نوع لمینت به کار برده می‌شوند، مشابه با مواد سازنده تاج دندان می‌باشند و به همین دلیل مقاومت خوبی در برابر ساییدگی دارند. همچنین این ماده دارای نوع غیر شفافی است که خرابی‌های لایه‌های زیر دندانها نشان نمی‌دهد.

مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

روند ساخت لمینت دندان از مراحل مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. در اولین مرحله، دندانپزشک متخصص به بررسی دقیق دهان و دندان بیمار پرداخته تا در صورت وجود پوسیدگی‌های دندان و بیماری‌های لثه، قبل از نصب لمینت دندان به درمان آنها بپردازد. همچنین در این مرحله تعداد دندانهایی که به لمینت نیاز دارند، مشخص می‌گردد. در ادامه بعد از ارزیابی کلی، مراحل و هزینه درمان توسط دندانپزشک برای شما شرح داده می‌شود. همچنین برای از بین بردن پلاک‌های روی دندان، جرم گیری و پاکسازی انجام می‌گیرد.
 2. در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز روی دندان‌ها با دقت بالا انجام می‌شود که با دقت میلی متر اندازه گیری می‌شود. در واقع در این بخش، دندان به جهت آماده سازی، تا حد دقیق تراشیده می‌شود، اما تراش دندان تنها به دلیل صاف شدن سطح دندان صورت گرفته و سبب آسیب به دندان نخواهد شد. در صورت لزوم، دندانپزشک در این مرحله از بی حسی موضعی استفاده می‌کند.
 3. در همان جلسه دندانپزشک از هر دو دندان فک شما (حتی برای انجام لمینت فقط برای دندانهای یک فک) یک مدل و یا قالب، می‌سازد.
 4. ادامه مراحل درمان، حدود یک هفته بعد و به جلسه دیگر موکول می‌شود. در این زمان، قالب به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال شده تا لمینت دندان با تکنولوژی خاص خود و متناسب با نیاز بیمار، ساخته شود. در واقع برای ایجاد زیباترین، براق‌ترین و شفاف‌ترین لمینت و داشتن شباهت به مینای دندان، خراش روی بلوک چینی قرار می‌گیرند. بدیهی است که برای ایجاد چهره طبیعی و محافظت از سلامت لایه، دقت دندانپزشک متخصص و همکاری آزمایشگاه دندانپزشکی، ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و شایسته است.
 5. ساخته شدن لمینت دندان در لابراتوار دندانسازی، حدود 2 تا 4 هفته زمان می‌برد که در این مدت، بیمار می‌تواند از روکش موقت استفاده نماید.
 6. در جلسه دوم، دندانپزشک برای اینکه رنگ اندازه لمینت ساخته شده را بررسی کند، آن را به صورت موقت روی دندان بیمار قرار می‌دهد. بعد از اطمینان دندانپزشک، لمینت‌ها روی دندانها قرار می‌گیرند و با چسباندن بسیار قوی روی سطح دندان با رزین سمان متصل می‌شوند. رزین سمان، نوعی مایع غلیظ می‌باشد که بعد از قرار گرفتن روی سطح مورد نظر، به جامد شکننده تغییر شکل می‌دهد و کاربرد بسیاری در دندانپزشکی دارد. برای بالاتر رفتن سرعت چسبیدن لمینت‌ها روی دندان، دندانپزشک از تابش پرتوهای نوری روی دندانها استفاده می‌کند.
 7. در صورت نصب صحیح در تمام مراحل، لمینت‌ها با دندانها یکپارچه هستند، شکاف و نابرابری وجود ندارد و می‌توانید از نخ دندان برای تمیز کردن همانند دندانهای طبیعی استفاده کنید.
 8. در مرحله آخر، توصیه دندانپزشک این است که بیمار چند هفته بعد از نصب لمینت دندان، برای چکاپ و ویزیت به مطب دندانپزشکی مراجعه نماید.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟

با وجود اینکه روشهای زیبایی دندانپزشکی برای اکثر افراد انجام می‌گیرد، اما افراد زیر در صورت لمینت کردن دندان‌های خود، نتیجه مناسبی از آن نمی‌گیرند:

 1. افرادی که از سلامت دهان و دندان برخوردار نمی‌باشند و دارای پوسیدگی‌های دندانی و بیماری‌های لثه هستند. این افراد قبل از انجام لمینت دندان، باید به درمان مشکلات دهان و دندان خود بپردازند.
 2. افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی‌کنند.
 3. افرادی که مینای دندان آنها بسیار ضعیف و به میزان ناکافی می‌باشد.
 4. افرادی که دچار دندان قروچه می‌باشند. ساییدن دندانها روی هم می‌تواند مخرب‌ترین کار برای از بین بردن دندانها باشد.
 5. افرادی که دچار بیماری‌های مفصلی می‌باشند.

تعویض لمینت دندان

تعویض لمینت دندان

لمینت دندان به طور معمول تا حدود 10 سال ماندگاری دارد که با مراقبت‌ها و نگهداری‌های درست و صحیح می‌تواند تا 20 سال نیز دوام داشته باشد. اما در این زمان اگر هر کدام از موارد زیر برای لمینت دندان ایجاد شد، باید برای تعویض آن اقدام شود:

 1. در صورتی که لمینت دندان شما ترک خورده باشد.
 2. اگر به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، دندان طبیعی زیر روکش لمینت دچار پوسیدگی شده باشد.
 3. اگر احساس کردید که اندازه لمینت روی دندان شما نامناسب است که البته در صورت مراجعه به دندانپزشک دارای مهارت، چنین موردی ایجاد نخواهد شد.

تفاوت لمینت با سایر روشهای درمانی

قطعا روش‌های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هر کدام برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دندانپزشک متخصص بهترین آن را برای بیمار در نظر می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر شما در ادامه تفاوت لمینت دندان را با برخی دیگر از روش‌های درمانی شرح می‌دهیم.

تفاوت لمینت دندان با ارتودنسی

درست است که همه دوست دارند تا با سرعت نقص‌های دندانی خود را رفع کنند و لبخندی زیبا و ماندگار به دست آورند، اما باید انتخاب بهترین روش درمانی را به دست دندانپزشک متخصص خود بگذارید. گاهی اوقات میزان کجی دندانها به حدی است که علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی، مشکلاتی را در سلامت دهان و دندان به وجود خواهد آورد، پس در این صورت دندانپزشک متخصص، ارتودنسی را به شما پیشنهاد خواهد داد. درست است که ارتودنسی هزینه ای بیشتر از لمینت دندان دارد، اما لمینت قادر به درمان ناهنجاری‌های شدید دندانی نبوده و بیمار باید یک روش درمانی دائمی را دنبال کند، بنابراین وقت و هزینه ارتودنسی کاملا ارزشش را دارد. توجه داشته باشید که لمینت دندان تنها می‌تواند برخی از نقص‌های جزئی دندانها را اصلاح کند و همواره نمی‌تواند به جای ارتودنسی دندان مناسب باشد.

تفاوت لمینت دندان و تاج دندان

هر دوی این روش‌های برای ترمیم و زیبایی دندانها مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفاوت اصلی که لمینت دندان و تاج دندان با یکدیگر دارند، این است که لمینت دندان برای پوشش دهی بخش‌های جلویی دندان به کار برده می‌شود و تاج دندان می‌تواند تمام قسمتهای دندان را پوشش دهد.

تفاوت لمینت دندان با کامپوزیت

لمینت و کامپوزیت دندان عملکرد مشابهی دارند و هر دو برای ترمیم دندانها کاربرد دارند. اما لمینت دندان برای موارد شدیدتر بیشتر کاربرد داشته و همچنین ظاهری طبیعی‌تر از کامپوزیت دندان دارد. همچنین در ارتباط با ماندگاری آنها می‌توان گفت که لمینت ماندگاری و طول عمری بالاتر و حدود دو برابر کامپوزیت دندان دارد. لمینت دارای مقاومت بالاتر و البته هزینه ای بیشتر از کامپوزیت دندان است.

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ

بلیچینگ دندان یک راه حلی ساده برای سفید کردن دندانهای طبیعی می‌باشد، اما لمینت به عنوان یک پوشش و یا روکش روی دندانها قرار داده می‌شود. با وجود اینکه بلیچینگ تنها برای سفید کردن دندانها کاربرد دارد، اما لمینت دندان برای اصلاح بسیاری از مشکلات و نقص‌های ظاهری دندانها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معایب لمینت دندان

با وجود اینکه مزیتها و کاربردهای بسیاری را برای لمینت دندان مطرح کردیم، اما لمینت نیز مانند هر روش درمانی زیبایی دیگری می‌تواند با معایبی همراه باشد که عبارت‌اند از:

 1. نصب لمینت دندان تا حدودی به آماده سازی دندان نیاز دارد. یعنی برای اینکار بخشی از مینای دندان تراشیده می‌شود. به همین دلیل درمانی برگشت ناپذیر می‌باشد. بعد از لمینت کردن دندانها، نمی‌توان آنها را بدون هیچ گونه روکش دندانی از روی دندانها برداشت.
 2. لمینت دندان در مقایسه با کامپوزیت، هزینه بیشتری دارد.
 3. بعد از نصب لمینت دندان مانند هر روش زیبایی درمانی دیگری، حساسیت به غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم برای دندانها ایجاد شده که به مرور زمان از بین می‌رود.
 4. در صورتی که درمان خود را به دست دندانپزشک غیر مجرب سپرده باشید، امکان جدا شدن آن از روی دندان وجود دارد. همچنین ممکن است تا به دلیل نصب نادرست، بین خط لثه و لمینت دندان فاصله افتاده باشد که می‌تواند موجب بیماری‌های لثه و مشکلات دهانی گردد.
 5. با وجود مقاومت و استحکام بالا، اما به هر حال احتمال آسیب رسیدن به لمینت دندان بر اثر مواردی مانند ضربه و فشار به دندان وجود دارد.
 6. برای نصب لمینت دندان در اکثر موارد بخشی از مینای دندان تراشیده می‌شود. با وجود اینکه آسیبی به دندان وارد نمی‌شود، اما با این حال به دلیل تراشیده شدن مینای دندان، دندانها حساس‌تر می‌شوند.
 7. یکی دیگر از مواردی که شاید جزئی از معایب لمینت دندان محسوب گردد، زمان ساخت لمینت در لابراتوار می‌باشد که البته در صورت لزوم بیمار در این زمان از روکش‌های موقت استفاده می‌کند.
 8. این احتمال وجود دارد که برخی از افراد به مواد لمینت دندان آلژی نشان دهند. نوع لمینت انتخابی در این واکنش‌های بسیار اهمیت داشته و دندانپزشک دارای مهارت و متخصص بهترین آن را انتخاب می‌کند.
 9. یکی دیگر از معایب لمینت دندان، عدم ترمیم آن می‌باشد. اگر لمینت دچار لب پر شدن و یا شکستگی شود، نمی‌توان آن را ترمیم نمود و باید به طور کلی عوض شود.

معایب لمینت لومینیرز دندان

لمینت لومینیرز دندان با وجود داشتن مزیت‌های فراوان، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد که عبارت‌اند از:

 1. به سبب اینکه لومینیرز بیش از اندازه نازک می‌باشد، پوشش خوبی به سطح دندان نمی‌دهد.
 2. به دلیل عدم نیاز به تراشیده شده سطح دندان، می‌تواند حجیم‌تر به نظر برسد که برای برخی از افراد رضایت بخش نمی‌باشد.
 3. در صورت عدم مهارت دندانپزشک، تراشیده نشدن سطح دندان در این روش، باعث می‌شود تا بین خط لثه و لومینیرز فاصله ای ایجاد شود که سبب تجمع غذا و باکتری‌های دهان می‌شود.
 4. با وجود اینکه مقاومت خوبی دارند، اما میزان شکنندگی آنها از لمینت دندان بیشتر است.

در صورت روبه‌رو شدن با یک و یا چند مورد از معایب لمینت، چه اقدامی انجام دهم؟

با وجود اینکه اگر بیمار تحت درمان دندانپزشک متخصص و دارای مهارت قرار بگیرد، بسیار نادر است که با معایبی که بالاتر بیان کردیم، رو به رو شود، اما با این حال ممکن است تا برخی از افراد با این عوامل روبه‌رو شوند و به کمک دندانپزشک خود نیاز داشته باشند:

 1. اگر بعد از نصب لمینت، دندانتان دچار ترک خوردگی و یا لب پر شدن گردید، بلافاصله با مطب دندانپزشکی تماس بگیرید تا علاوه بر وقت گرفتن برای رفتن به کلینیک، توصیه‌های مراقبتی تا زمان مراجعه به کلینیک دندانپزشکی به شما داده شود.
 2. در صورتی که لمینت دندان شما به طور کامل جدا گردید، آن را در دستمالی تمیز نگهداری کنید و به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.
 3. اگر التهاب و یا هر حالت غیر عادی در لثه خود مشاهده کردید، سریعا با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

چگونه مانع از رو به رو شدن با معایب لمینت دندان شویم؟

آیا شما هم می‌خواهید دندانهای خود را لمینت کنید، اما هنوز هم نگرانی‌های خود را دارید؟ با خیال آسوده به کلینیک دندانپزشکی دکتر جوادیان مراجعه کنید و درمان خود را به دست دندانپزشک متخصص و دارای مهارت بسپارید. در این صورت دندانپزشک با به کار گرفتن شیوه‌های صحیح نصب لمینت دندان و همچنین دادن توصیه‌های لازم به شما، به بهترین شکل دندانهای لمینت شده زیبا را به شما هدیه خواهد داد. مراقبتهای بعد از لمینت دندان را که در ادامه مقاله برایتان شرح داده‌ایم را مطالعه نمایید تا مانع از رو‌به‌رو شدن با معایب لمینت دندان شوید.

مراقبتهای بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

بعد از نصب لمینت دندان باید توصیه‌ها و نکاتی مد نظر قرار داده شوند که در زیر به شرح آنها می‌پردازیم:

 1. اولین و مهم‌ترین نکته، رعایت بهداشت دهان و دندان است. شما بعد از نصب لمینت دندان باید بیش از قبل به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید. به طور مرتب مسواک بزنید و حتما به صورت مداوم از نخ دندان استفاده داشته باشید. همچنین برای از بین بردن باکتری‌های درون دهان، از دهانشویه نیز استفاده داشته باشید. رعایت بهداشت دهان و دندان نه تنها برای مراقبت از لمینت دندان ضروری است، بلکه می‌تواند سبب افزایش طول عمر و ماندگاری آن گردد.
 2. باید دقت کنید تا مسواک و خمیر دندان مناسبی را انتخاب کرده باشید. مسواک زبر می‌تواند سبب آسیب به لمینت شود، پس بهتر است که از مسواک نرم برای اینکار کمک بگیرید. همچنین برخی از خمیر دندانها می‌توانند نقشی ساینده برای لمینت داشته باشند. بهتر از تا برای انتخاب یک خمیر دندان مناسب با دندانپزشک خود مشورت داشته باشید.
 3. با وجود استحکام و مقاومت بالای لمینت دندان، اما جویدن و گاز زدن خوراکی‌های سفت و سخت مانند بادام، پسته و یا یخ می‌توانند آسیب‌های جدی به لمینت دندان وارد کنند.
 4. برخی از عادت‌های نادرست مانند نگه داشتن سوزن و یا گیره سر با لمینت دندان، می‌تواند سبب لب پر شدن آن شود.
 5. باید مصرف مواد رنگی مانند چای و قهوه را کاهش دهید، زیرا به راحتی می‌توانند سبب رنگ پذیری دندانها شوند. همچنین بعد از مصرف آنها حتما دهان خود را با آب بشویید.
 6. اگر در صورت داشتن دندان قروچه، دندانهای خود را لمینت کردید، باید بدانید که دندان قروچه می‌تواند به سادگی لمینت‌های شما را از بین ببرد. پس اگر دچار دندان قروچه هستید، باید تا حد امکان از انجام آن پرهیز کنید. برای این کار حتما با دندانپزشک خود مشورت نمایید. یکی از مواردی که در این شرایط می‌تواند به شما کمک کند، استفاده از نایت گارد می‌باشد. نایت گارد، پلاک متحرکی است که با قرار گرفتن روی سطح دندانهای شما، سبب کاهش فشار به دندانها می‌گردد.
 7. سیگار کشیدن یکی از مواردی است که می‌تواند اثر بسیار مخربی روی لمینت دندان داشته باشد، بنابراین بعد از لمینت سعی کنید تا از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز کنید.
 8. سعی کنید تا هر 6 ماه یک بار برای چکاپ دندانهای خود، به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

سوالات متداول

 1. آیا لمینت سبب خراب شدن دندانهای طبیعی می‌شود؟

  خیر، اگر دندانپزشک شما متخصص باشد و تجربه کافی داشته باشد، دندانهای طبیعی شما آسیب نمی‌بینند. دندانپزشک از شما می‌خواهد که اشعه ایکس دهان و فک خود را بگیرید و دندان‌هایتان را معاینه می‌کند تا مطمئن شود که لمینت دندان برای شما مناسب است. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست، وی گزینه‌های دیگری مانند روکش کامپوزیت، اتصال دندان، ارتودنسی، سفید شدن دندان یا فقط کانتورینگ دندان را به شما پیشنهاد می‌دهد.
 2. آیا لمینت سبب ایجاد بوی بد در دهان می‌شود؟

  برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید گفت که انتخاب دندانپزشک متخصص و دارای مهارت برای جلوگیری از مشکلات بعد از درمان بسیار ضروری می‌باشد. در صورتی که دندانپزشک غیرمجرب، درمان را در دست گیرد، ممکن است تا روکش لمینت را به درستی روی دندانها قرار نداده و سبب ایجاد فاصله بین لمینت و خط لثه شود. این فاصله می‌تواند محیط مناسبی برای تجمع و رشد پلاک‌ها و باکتری‌های دهانی شده و بوی بد دهان را ایجاد کند. به همین جهت در قدم اول باید به دنبال یک دندانپزشک متخصص و دارای مهارت بگردید. همچنین در صورتی که بعد از نصب لمینت دندان، بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید و توصیه‌های مراقبتی را به درستی دنبال کنید، لمینت سبب بوی بد دهان نخواهد شد.
 3. آیا لمینت می‌تواند سبب پوسیدگی دندانها شود؟

  برای پاسخ به این سوال باید گفت که روکش لمینت سبب پوشیده شدن بخش زیادی از دندان می‌شود و در واقع می‌تواند مانعی از بروز پوسیدگی دندان باشد. اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که درست است، لمینت باعث پوسیدگی دندان نمی‌گردد، اما نقش محافظت از دندان را نیز بر عهده ندارد و اگر بیمار بهداشت دهان و دندان خود را به درستی انجام ندهد، قطعا دچار پوسیدگی‌های دندان و یا حتی بیماری‌های لثه خواهد شد.
 4. آیا لمینت سبب بروز بیماری‌های لثه می‌گردد؟

  اگر درمان به دست دندانپزشک غیرمجرب انجام شود، ممکن است تا با نصب نادرست لمینت بر روی دندان، فاصله ای بین خط لثه و لمینت ایجاد شود که می‌تواند محل مناسبی برای تجمع باکتریها و پلاکهای دندانی شده و در نهایت منجر به بروز بیماری‌های لثه خواهد شد.
 5. آیا می‌توان تنها یک دندان و یا چند دندان را لمینت کرد، یا حتما باید تمام دندانها لمینت شوند؟

  هر لمینت با توجه به خواست و شرایط بیمار برای یک دندان می‌باشد. بیمار می‌تواند تنها دندانی که نیاز به ترمیم دارد را لمینت کند و یا در صورت لزوم تمام دندانهای خود را، که این شرایط با مشورت دندانپزشک صورت می‌پذیرد.
 6. آیا بیمار می‌تواند درجه سفیدی دندانهای خود را در لمینت انتخاب کند؟

  بله. در تمام انواع لمینت دندان، بیمار می‌تواند درجه سفیدی دندانهای خود را با مشورت دندانپزشک انتخاب کند.
 7. اگر بیمار بخواهد تا اصلاح طرح لبخند انجام دهد، چه تعداد از دندانهای خود را باید لمینت کند؟

  با توجه به شرایط دندانهای بیمار و خط لبخند او، تعیین می‌شود که چه تعداد از دندانهایش به لمینت نیاز دارند. معمولا برای طراحی لبخند، لازم است تا 8 و یا 10 دندان جلو لمینت شوند. گاهی اوقات نیز با لمینت کردن 1 و یا 2 دندان، طرح لبخند مورد نظر بیمار به دست می آید. در صورتی که با دندانپزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت نمایید، با هزینه ای مناسب، بهترین نتیجه درمانی را خواهید گرفت.
 8. آیا لمینت دندان می‌تواند برای اصلاح دندانهای کج مورد استفاده قرار بگیرد؟

  دندانپزشک متخصص با نهایت دقت شرایط دندانهای بیمار را بررسی می‌کند تا متوجه شود که آیا بیمار به درمان ارتودنسی نیاز دارد و یا خیر. در صورتی مشکل جدی در فک و دندانها وجود نداشته باشد، دندانپزشک دارای مهارت می‌تواند با کمک لمینت دندان، به اصلاح و زیبایی دندانها کمک کند. اما اگر مشکلی جدی‌تر در دهان و دندان بیمار وجود داشته باشد، لمینت نمی‌تواند جایگزینی برای درمان ارتودنسی محسوب گردد. متاسفانه برخی از افراد به دلیل نداشتن مهارت کافی، پیشنهاد لمینت دندان را به جای درمان ارتودنسی می‌دهند.
 9. آیا لمینت دندان درد دارد؟

  به طور کلی اگر دردی در مراحل لمینت دندان وجود داشته باشد، در مرحله آماده سازی دندانها، یعنی تراشیدن مینای دندان می‌تواند تا حدودی درد داشته باشد که البته در حین این کار، دندانپزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می کند تا بیمار درد و ناراحتی را احساس نکند. بعد از نصب لمینت تا چند روز حساسیت دندانها به غذا و نوشیدنی‌های سرد و گرم می‌تواند مقداری درد ایجاد کند.

آیا شما هم به دنبال دکتر خوب برای لمینت دندان هستید؟ برای لمینت کردن دندان های خود باید به چه دکتری مراجعه داشته باشید؟مزیت های لمینت دندان ها نزد یک دکتر خوب و متخصص کدام اند؟ چگونه باید یک دکتر خوب انتخاب کنید؟ در این مطلب مختصر و مفید با ما همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید. 

آیا تا به حال به زیبایی و درخشش دندان بازیگران و سلبریتی ها توجه کرده اید؟ بازیگران برای زیبایی دندان های خود از چه روش زیبایی دندانپزشکی استفاده می کنند؟ آیا لمینت دندان انتخاب آن ها است؟ از چه نوع لمینتی برای این کار کمک می گیرند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

آیا می توان تنها لمینت را برای دندان های جلو انجام داد؟ چه افرادی می توانند این اقدام را برای زیباتر کردن دندان های خود انجام دهند؟ آیا لمینت دو دندان جلو ممکن است؟ آیا انجام کار می تواند با معایبی همراه باشد؟ماندگاری آن چقدر است؟ در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در خصوص لمینت دندان های جلو در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

مدت زمان انجام لمینت چقدر است؟ فرایند نصب و قالب گیری چقدر زمان نیاز دارد؟آیا لمینت درمانی طولانی مدت است؟تعداد جلسات انجام لمینت دندان چقدر است؟ مدت زمان انجام کامپوزیت با لمینت چه تفاوت هایی دارند؟ دراین مقاله قصد داریم تا پاسخ این سوالات را برایتان شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

آیا تا به حال در رابطه با لمینت دندان بدون تراش شنیده اید؟ آیا واقعا ممکن است تا بدون هیچ تراشی، لمینت روی دندان ها نصب گردد؟ این روش درمانی زیبایی چگونه انجام می شود؟ مزیت های آن کدام است؟آیا نصب آن با لمینت های معمولی و استاندارد متفاوت می باشد؟آیا این روش با معایبی نیز همراه است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

برای زیبایی دندان های خود به دنبال یک روش مناسب هستید؟ شاید در رابطه با بلیچینگ و لمینت دندان شنیده باشید. به نظر شما کدام یک از آن ها برایتان مناسب می باشد؟ کدام یک برایتان بهتر هستند؟ برای پاسخ این سوال که متو.جه شوید کدام روش مد نظر شما می باشد، بهتر است تا این مطلب را مطالعه کنید تا تفاوت های بلیچینگ دندان و لمینت دندان را متوجه شده و مطالعه نمایید.

لمنیت برای چه دندانی ها یی مناسب است؟ چه دندان هایی نیاز دارند تا با استفاده از لمینت دندان اصلاح شوند؟ آیا لمینت می تواند برای دندان های فک پایین مناسب باشد؟چگونه می توان فهمید که لمینت برای دندان هایم مناسبه؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با دندان هایی که برای  این روی مناسب می باشند و یا نمی باشند را برایتان بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

آیا لمینت دندان برای تمام افراد گزینه درمانی زیبایی مناسبی می باشد؟ چه افرادی می توانند کاندیدای مناسبی برای لمینت دندان باشند؟ چه افرادی گزینه مناسبی برای لمینت دندان نیستند؟ افراد باید چه شرایطی داشته باشند که بتوانند برای این روش زیبایی اقدام کنند؟ در این مطلب با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در این خصوص به دست آورید.

آیا این امکان وجود دارد که دندان های کج را با استفاده از لمینت دندان درمان کرد؟ آیا تمام دندان های کج با استفاده از لمینت قابل درمان می باشند؟چه شرایطی وجود دارد که بتوان درمان لمینت را برای بهبود دندان های کج مورد استفاده قرار داد؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

آیا لمینت گزینه درمانی مناسبی برای دندان های شکسته است؟ نحوه لمینت دندان شکسته به چه صورت می باشد؟ آیا حتما لازم است تا دندان شکسته ترمیم شود؟ در این مقاله مختصر و مفید با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در خصوص لمینت دندان شکسته بهخ دست آورید.

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت به چه دلایلی می باشد و چه مواردی در این هزینه تاثیرگذار هستند؟ چرا لمینت گران تر از کامپوزیت است؟ آیا این تفاوت قیمت به دلیل بهتر بودن لمینت نسبت به کامپوزیت می باشد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مختصر و مفیدی در رابطه با تفاوت قیمت کامپوزیت و لمینت دندان به دست آورید. 

آیا لمینت دندان های فاصله دار ممکن است؟آیا تمام افراد می توانند دندان های فاصله دار خود را لمینت کنند؟ آیا این درمان عوارضی نیز به همراه دارد؟بهتر است تا فاصله بین دندان ها را با ارتودنسی درمان کنم یا با لمینت؟در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

علت درد بعد از لمینت دندان چیست؟ چه مواردی سبب می شوند تا دچار چنین مشکلی شویم؟درد و ناراحتی بعد از لمینت دندان چقدر زمان می برد؟ چگونه می توان درد و ناراحتی ناشی از آن را کاهش داد؟ آیا ممکن است تا از بروز درد بعد از نصب لمینت پیشگیری نمود؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

لومینیرز دندان چیست؟ این نوع لمینت چه تفاوتی با دیگر انواع برند های لمینت دندان دارد؟ آیا برای نصب این نوع لمینت نیازی به تراش روی دندان ها خواهد بود؟ این روش برای چه افرادی مناسب است؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات کافی در این باره به دست آورید.

آیا لمینت به جای ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد؟ در چه مواردی می توان لمینت را جایگزین درمان ارتودنسی کرد؟ آیا شما هم می توانید چنین اقدام درمانی انجام دهید؟ آیا الزام است که یکی از این دو روش جداگانه انجام شوند و یا آیا ممکن است تا این دو مکمل یکدیگر باشند؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

ایمپلنت دندان و لمینت دندان چه تفاوت هایی با هم دارند؟ کدامیک از این درمان ها برای شما مناسب تر می باشند؟ در این مقاله مختصر و مفید با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در خصوص تفاوت های این دو درمان به دست آورید.

آیا دندان لمینت شده را می توان عصب کشی کرد؟ آیا اگر دندان عصب کشی شده داشته باشم، می توانم از لمینت دندان نیز بهره مند شود؟ آیا دندانی که بر اثر عصب کشی سیاه شده است را می توان لمینت کرد؟آیا نصب لمینت بر روی دندان پر کرده امکان پذیر است؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا پاسخ تمام این سووالات را مطالعه کنید.

آیا می توان دندان های خرگوشی را لمینت کرد؟ آیا می توان دندان را با استفاده از لمینت به شکل خرگوشی در آورد؟ هردوی این اقدامات با توجه به سلیقه های متفاوت افراد قابل انجام بوده که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

قالب گیری دندان ها برای لمینت چگونه انجام می شود؟نحوه انجام این کار به چه صورت است؟ چه اهمیتی در انجام این کار وجود دارد؟ با دکتر جوادیان همراه باشید تا بیشتر با قالب گیری دندان ها آشنا شوید.

آیا بعد از لمینت دندان با هر نوع خمیر دندانی می توان دندان ها را مسواک کرد؟ کدام خمیر دندان ها برای این کار گزینه مناسبی می باشند؟استفاده از یک خمیر دندان مناسب چه مزیتی دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره به دست آورید.

آیا بهترین و معتبرترین برند های لمینت دندان را می شناسید؟ آیا می دانید که چگونه باید بهترین برند لمینت را انتخاب کنید و چه مواردی در این انتخاب تاثیر دارند؟ بهترین برند لمینت روی دندان های شما چه تاثیری دارد؟ آیا این انتخاب برعهده شما است یا دندانپزشک باید این کار را انجام دهد؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در خصوص بهترین برندهای لمینت دندان و انتخاب آن ها به دست آورید.

نحوه انجام لمینت دندان چگونه است؟ این کار به چه صورت انجام می شود؟ نصب لمینت روی دندان ها چقدر طول می کشد؟ ساخته شدن لمینت در لابراتور چقدر زمان می برد؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا نحوه ساخت لمینت را مطالعه نمایید.

آیا شما هم قصد انجام لمینت دندان را دارید، اما نگران درد آن هستید؟ درد ناشی از لمینت چه دلایلی دارد؟اگر با درد بعد از این درمان رو به رو شدید، چه اقدامی می توانید انجام دهید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

آیا لمینت یک روش درمانی زیبایی دائمی می باشد؟ این روش چقدر ماندگاری و دوام دارد؟ آیا لمینت ها نیز می توانند دچار ترک خوردگی شوند؟ چه زمانی باید برای تعویض آن ها اقدام کرد؟ در این مقاله مختصر و کوتاه قصد داریم تا پاسخ این سوالات را برایتان مطرح کنیم.

کامپوزیت بهتر است یا لمینت؟ چگونه بین این دو درمان زیبایی گزینه مناسب خود را انتخاب کنم؟ تفاوت این دو چیست؟ کدام یک طبیعی تر هستند؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری در این باره به دست آورید.

آیا لمینت سبب آسیب رسیدن به دندان ها می گردد؟ آیا لمینت می تواند دلیلی بر پوسیده شدن دندان ها باشد؟ آیا لمینت می تواند منجر به از بین رفتن مینای دندان گردد؟ آیا دندان پر شده را می توان لمینت کرد؟ در این مقاله مختصر و مفید قصد داریم تا پاسخ این سوالات را به دست آورید.

ایمپلنت بهتر است یا لمینت؟ مزیت های ایمپلنت و لمینت کدام اند؟ آیا تنها باید یکی از این درمان ها را انتخاب کرد؟ این روش ها در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرند؟ در این مطلب با دکتر جوادیان همراه باشید تا اطلاعات موثری درباره ایمپلنت دندان و لمینت دندان به دست آورید و مقایسه ای را بین این دو مطالعه کنید.

آیا برای نصب لمینت دندان باید مینای دندان تراش داده شود؟ لمینت بدون تراش وجود دارد؟ تراش دندان برای لمینت به چه میزان انجام شده و چه مواردی روی آن تاثیر دارند؟ آیا ممکن است تا این کار برای دندان ضرر داشته باشد؟ دندانپزشک در میزان تراش دندان ها چه تاثیری دارد؟این کار چگونه صورت می گیرد؟ برای دریافت پاسخ تمام این سوالات و دیگر سوالات خود در خصوص تراش دندان برای لمینت، در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع لمینت دندان کدام اند؟ آیا لمینت های سرامیکی را می شناسید؟ چگونه می توانید بهترین لمینت دندان را انتخاب کنید؟کدام لمینت جلوه طبیعی تری دارد؟

لمینت متحرک دندان یا اسنپ اسمایل چیست؟  چه افرادی می توانند از آن استفاده کنند و چه افرادی کاندیدای مناسبی برای دریافت آن نیستند؟ آیا شما هم تبلیغات فروش اسنپ ان اسمایل را دیده اید؟ آیا می توانید آن را تهیه کنید؟ مزایا و معایب آن کدام اند؟طرز استفاده آن به چه صورت است؟ چه تفاوتی با لمینت دندان دارد؟ آیا اسنپ اسمایل به دندان ها آسیب می رساند؟ پاسخ تمام این سوالات را در این مقاله مطالعه کنید.

ارتودنسی بهتر است یا لمینت دندان؟ مزیت های لمینت نسبت به ارتودنسی کدام است؟ مزیت های ارتودنسی نسبت به لمینت کدام اند؟شما کاندیدای کدام یک از این روش ها هستید؟ از کجا متوجه می شوید که کدام یک از آن ها برای شما بهتر هستند؟ آیا می توانید لمینت را جایگزین درمان ارتودنسی کنید؟ در این مقاله با دکتر جوادیان همراه باشید تا به درستی پاسخ سوالات خود را به دست آورید.

به چه دلایلی لمینت دندان نیاز به ترمیم دارد؟ آیا لمینت ترمیم می شود یا باید به طور کلی آن را تعویض نمود؟ مراحل این ترمیم چگونه است و چه هزینه ای را به همراه دارد؟چگونه متوجه می شویم که لمینت دندان ما به تعویض نیاز دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را به دست آورید.

آیا شما هم قصد دارید تا دندان های خود را لمینت کنید؟ آیا انتخاب رنگ یکی از دغدغه های شما می باشد؟ در این انتخاب باید به چه مواردی توجه داشته باشید؟ کدام عوامل رنگ لمینت دندان را تحت تاثیر قرار می دهند؟انواع رنگ های لمینت دندان کدام اند؟ چگونه می توان از این تغییر رنگ مراقبت کرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این باره به دست آورید.

چه مواردی موجب تغییر رنگ لمینت دندان می شوند؟ کدام فاکتورها در این تغییر رنگ تاثیر دارند؟ آیا می توان از تغییر رنگ کامپوزیت دندان جلوگیری کرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در خصوص این مورد به دست آورید.

آیا لمینت دندان ترمیم می شود؟ در چه مواقعی نیاز به انجام این کار وجود دارد؟ آیا می توانیم ماندگاری و طول عمر لمینت دندان خود را افزایش دهیم؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

آیا می خواهید تا لمینت دندان انجام دهید، اما به فکر هزینه های آن می باشید؟ آیا به دنبال راهکاری هستید تا این هزینه را کاهش دهید؟ به نظر شما دندانپزشک نقشی در کاهش این هزینه ها دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های کاهش هزینه لمینت دندان را مطالعه کنید.

بین کامپوزیت و یا لمینت کدامیک برای شما بهترین گزینه است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا شباهت ها و تفاوت های هرکدام از این روش ها را بشناسید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

اگر شما هم قصد لمینت کردن دندان های خود را دارید و یا این کار را انجام داده اید، حتما یکی از مواردی که ذهن شما را درگیر کرده است، طول عمر و ماندگاری لمینت دندان است. جه مواردی در این ماندگاری تاثیر دارند؟ آیا راه هایی وجود دارد که بتوانید این دوام و ماندگاری را افزایش دهید؟ در این مقاله پاسخ این سوالات را مطالعه خواهید کرد.

آیا از هزینه لمینت دندان اطلاع دارید؟ این هزینه تحت تاثیر چه مواردی قرار می گیرد؟ چه دلایلی سبب افزایش و یا کاهش این هزینه خواهند شد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات موثری در خصوص قیمت این درمان به دست آورید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای لمینت دندان هستید؟ آیا مزیت ها و فواید این روش درمانی زیبایی را می شناسید؟ این روش چه مزیت هایی نسبت به کامپوزیت و یا ارتودنسی دارد؟آیا ممکن است تا آسیبی به دندان ها وارد کند؟ د راین مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با مزیت های لمینت دندان به دست آورید.

آیا لمینت دندان می تواند با عوارض و معایبی همراه باشد؟ این موارد کدام اند و چرا ایجاد می شوند؟ آیا می توان از رو به رو شدن با این عوارض جلوگیری نمود؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مهمی در این باره به دست آورید.

بعد از لمینت کردن دندان ها حتما شما هم نمی خواهید که زیبایی به دست آمده از دندان هایتان را به زودی از دست دهید. پس باید توجه کافی به مراقبت ها و اقدامات بعد از آن داشته باشید. در این مقاله این موارد را در اختیار شما قرار می دهیم.

تماس سریع

02122976274
02122963447
09380132273

پاسداران-بالاتر از میدان هروی-خیابان وفامنش نبش مکران شمالی-پلاک 32، طبقه 2